Wiadomości

Chiny zawarły z Niemcami umowy warte 8,7 miliarda dolarów

BERLIN – Chiny podpiszą z Niemcami umowy biznesowe na łączną kwotę 8,7 miliarda dolarów. Chiński wicepremier Li Keqiang jest w tej chwili z wizytą w Niemczech, gdzie prowadzi z władzami rozmowy dotyczące wspólnej polityki w dobie kryzysu. Zawieranie nowych umów i porozumień ma na celu wspólne przezwyciężenie trudności związanych z inflacją oraz zacieśnienie więzów przyjaźni.Wicepremier złoży podpisy na 11 porozumieniach i kontraktach handlowych dotyczących importu samochodów, współpracy finansowej, polityki energetycznej i nowoczesnej technologii.

W zeszły piątek Li spotkał się z prezydentem Niemiec Christianem Wulffem i z kanclerz Angelą Merkel.

Li powiedział, że Chiny od wielu lat udzielają się na europejskich rynkach finansowych, czego przykładem jest wykupywanie przez Państwo Środka hiszpańskich obligacji.

W najbliższych dniach Li spotka się z Ministrem Spraw Zagranicznych, Guidem Westerwellem, oraz weźmie udział w spotkaniu biznesowym, na którym nastąpi podpisanie 11 porozumień i kontraktów handlowych.

Źródło: Xinhua News Agency, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button