Wiadomości

Chiny: Ziemniaczana sensacja w Yanji

Mówi się, że Ziemia skrywa pod swoją powierzchnią niezliczone sekrety, o których nie śniło się ani filozofom ani naukowcom, dziwy, które wystawiają na próbę nasze pojmowanie świata i wiedzę o nim. Co pewien czas ktoś natrafia na anomalia, których nie jest w stanie ogarnąć umysłem, i dzieli się nimi z innymi, wywołując powszechną sensację.


Rolnik z Yanji wykopał ostatnio na swoim polu wielki ziemniak w kształcie żółwia.

Mieszkaniec prowincji Liaoning, uprawia ziemniaki od lat, ale nigdy jeszcze nie widział na oczy płodu rolnego o tak niecodziennym kształcie.

"Tegom się nie spodziewał!", powiedział nie mniej niż on zdumionym dziennikarzom, którzy zwalili się tłumnie do Yanji, by podziwiać sensacyjne odkrycie.

Xiuling szybko stał się lokalnym celebrytą. W tamtych stronach kilkukilogramowy czworonożny ziemniak to nie temat do śmiechu. Uprawę tego warzywa traktuje się śmiertelnie poważnie, a niecodzienny kształt i rozmiar to dowód na kunszt rolnika i niebywałą płodność jego ziemi.

Kiedy rozeszła się wieść o "ziemniaczanym żółwiu", do miejscowości poczęli napływać ludzie, chcąc przekonać się na własne oczy o poczuciu humoru Matki Natury.

Xiuling z niecierpliwością wyczekuje następnych wykopków.

I nie on jeden.

ziemniaczana, chiny, leszek slazyk


Źródło: weirdasianews, opracował: M.P.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button