Wiadomości

Coca-Cola wycofuje napój mleczny z rynku chińskiego

SZANGHAJ – Jak podaje Shanghai Daily oddział Coca-Cola Changchun Co. Ltd zdecydowała się wycofać z rynku napój mleczny, który miał być przyczyną śmierci 10 letniego chłopca i ciężkiego zatrucia jego matki 28 listopada bieżącego roku.

Światowy gigant produkcji napojów orzeźwiających jest absolutnie przekonany, że zatrucie dziecka i jego matki nie było wynikiem toksyczności produktu Coca-Coli, a wynikiem zbiegu okoliczności, lub celowym rezultatem działania osób trzecich. Napój o nazwie Minute Maid Pulpy Super Milky o smaku truskawkowym przechodzi wiele etapów kontroli jakości w tracie produkcji i po jej zakończeniu. Jednak pomimo pewności co do jakości produktu Coca-Cola Changchun Co. Ltd przystąpiła do wycofywania tego napoju z półek wszystkich sklepów, które zaopatruje. Jak informują przedstawiciele koncernu jest to gest dobrej woli wobec prowadzących śledztwo w sprawie, jak również realna pomoc w wyjaśnieniu przyczyn tragedii.

Z ogólnikowych wiadomości wynika, że chłopiec i jego matka (tożsamości obojga nie podano do publicznej wiadomości) wypili z jednej butelki Minute Maid Pulpy Super Milky o smaku truskawkowym. Wkrótce potem chłopiec poczuł się bardzo źle i pomimo pomocy lekarskiej zmarł. Matka dziecka jako osoba dorosła o zdecydowanie silniejszym organizmie przeżyła dzięki pomocy lekarskiej. Policjanci prowadzący śledztwo w sprawie zatrucia zgłoszonego przez służby medyczne w resztkach napoju odkryli wysoce toksyczny pestycyd.

Do tej pory wycofano z rynku 30 000 opakowań napoju Minute Maid Pulpy Super Milky, które są badane przez oddziały służb sanitarnych oraz chiński odpowiednik polskiego Sanepidu.

Jakiś czas temu doszło do podobnych przypadków zatrucia pokarmów pestycydami. Podejrzewano wtedy o to niezidentyfikowaną niezrównoważoną psychicznie osobę, która wstrzykiwała toksynę do różnych produktów na półkach sklepowych. Jeśli trucizna nie zostanie odkryta w innych butelkach Minute Maid Pulpy Super Milky istneje duże prawdopodobieństwo, że i tym razem w Chinach pojawił się kolejny ukryty zabójca przypadkowych ofiar.

Źródło: Shangha Daily, beta.chiny24.com

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button