Wiadomości

Drugi etap ogólnokrajowych badań przedciążowych

PEKIN – Chiny rozpoczęły w miniony czwartek drugi etap ogólnokrajowych przedciążowych badań lekarskich, które odbędą się w tym roku w 120 powiatach pilotowych w 31 prowincjach, okręgach municypalnych i regionach autonomicznych.

Programem darmowych badań przedciążowych objętych jest 220 powiatów w całym kraju.

“Program ma na celu uniknięcie komplikacji w czasie ciąży, zapobieżenie nieprawidłowemu rozwojowi płodu w łonie matki oraz zwiększenie liczby narodzin zdrowych dzieci”, powiedział dyrektor Narodowej Komisji Populacji i Planowania Rodziny (NPFPC), Li Bin.

Od początku akcji w kwietniu do końca grudnia zeszłego roku z darmowych badań skorzystało blisko 345 tysięcy par w 100 powiatach pilotowych.

Li powiedział, że w tym roku głównym celem programu jest umożliwienie zamieszkałym w rejonach wiejskich kobietom dostępu do bezpłatnych badań i testów zdrowotnych oraz nawiązywanie współpracy z coraz większą liczbą powiatów i placówek zdrowotnych.

Badania są opłacane ze środków państwowych.

W samym Szanghaju przebadało się jak dotąd 7000 kobiet, z których 16% okazało się niezdolnych do urodzenia zdrowego dziecka i którym udzielono porad odnośnie leczenia.


Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button