Wiadomości

Duże opady śniegu na północy Chin

HARBIN – Duże opady śniegu, który spadł już na znacznej większości terytorium prowincji Heilongjiang spowodowały między innym odwołanie 20 lotów z lotniska międzynarodowego Taiping w Harbinie.

Lotnisko uruchomiono ponownie dzisiaj rano.

Bardzo słaba widoczność spowodowana zadymkami oraz oblodzone jezdnie były przyczyną karambolu, który miał miejsce wczoraj wieczorem na autostradzie łączącej Harbin z Mudajiang. W efekcie wypadku uszkodzonych zostały 43 auta, a dwie osoby zostały lekko ranne.

Wszystkie główne autostrady prowincjonalne, których w tej chwili jest już 5, zamknięto dla ruchu w czwartek późnym popołudniem. Duże opady śniegu zanotowano również w Mongolii Wewnętrznej, sąsiadującej z Heilongjiang. W tej z kolei prowincji zamknięto wszystkie przedszkola, szkoły i wyższe uczelnie od czwartku do niedzieli. W obu prowincjach spodziewane są jeszcze silniejsze opady śniegu i silne wiatry. Pogorszenie pogody może trwać nawet dwie doby.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button