Wiadomości

Dwugłowa świnka cyklop

Wprawdzie końcówka starego roku obfituje we wszelkiego rodzaju poważne wiadomości, ale są wśród nich również takie, które nie zmuszają do zażycia garści Prozacu. Czasami zaś nie ma nic lepszego "na doła" niż wiadomość rodem z tabloidu. Szczególnie taka, która nie została wygenerowana przez umysł kolegium redakcyjnego, a jest tak prawdziwa, że mogłaby zostać wzorcem prawdy krystalicznej. Jak na przykład ta o dwugłowej śwince.

Komplikacje genetyczne, które skutkują narodzinami dwugłowego zwierzęcia, zdarzają się niezmiernie rzadko, ale kiedy już takie stworzenie na świat przyjdzie, może przynajmniej liczyć na to, że w krótkim czasie stanie się sławne. Policefalia (z greckiego: "poli" – wiele, "kephala" – głowa) zdarza się zarówno w świecie zwierząt, jak i ludzi. Najbardziej podatne na mutacje są krowy, węże, żółwie, psy, koty i kury. Przypadki policefalii zdarzają się w Chinach nie częściej, niż w innych częściach globu, ale zwierzę, które urodziło się niedawno w prowincji Fujian zostałoby z pewnością uznane za niespotykany przypadek przez weterynarzy z wieloletnią praktyką.

"Dwugłowa świnia-cyklop", która wygląda niemal jak zupełnie nowy gatunek zwierzęcia, przyszła na świat na farmie w Xiao Jintu. Świnia urodziła się z dwoma ryjkami po obu stronach częściowo podzielonej głowy i jednym okiem w jej środku.

"Hoduję świnie od 15 lat, ale takiej jeszcze nie widziałem", zwierzył się dziennikarzom właściciel farmy. Nietypowy wygląd bezimiennej jak dotąd świnki pozwolił jej uniknąć losu jej braci i sióstr, którzy trafili już pewnie na stół w postaci szynki. Szczęście w nieszczęściu, można by rzec.

 

Źródło: weirdasianews, opracował: m.p.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button