Wiadomości

Egzekucja dwóch szefów gangu

CHONGQING – W dniu dzisiejszym odbyła się egzekucja dwóch mężczyzn skazanych na śmierć za stworzenie i przewodzenie organizacji przestępczej  – poinformował rzecznik prasowy prokuratury municypalnej z Chogqing.

Wyroki śmierci dla Chen Zhiyi i Yang Quan wydano w grudniu zeszłego roku, kiedy to 18 innych członków gangu otrzymało wyroki więzienia od 2,5 roku do odroczonej kary śmierci.

Chen został uznany winnym 13 przestępstw, wliczając organizację i kierowanie gangiem, rabunki, oszustwa, szantaż, nielegalne posiadani broni. Yanga uznano winnym 4 przestępstw.

Chen został dodatkowo ukarany grzywną w wysokości 30,6 miliona yuanów, a Yang grzywną w wysokości 15 milionów yuanów.

Gang, którzy zorganizowali straceni dzisiaj przestępcy był sprawcą co najmniej 3 morderstw, 4 okaleczeń, zajmował siuę handlem bronią, hazardem i prostytucją.

Proces członków gangu był częścią zakrojonej na wielką skalę  akcji władz okręgu municypalnego Chongqing przeciwko zorganizowanej przestępczości. W okręgu tym rozmiary tego typu przestępczości przybrały rozmiary groteskowe, szczególnie gdy okazało się, że jednym z “mózgów” organizacji był sam okręgowy szef policji Wen Qiang. Wen był “aniołem stróżem” 5 gangów w Chongqing. Jego egzekucja miała miejsce w lipcu tego roku.

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button