Wiadomości

Fala zimna przesuwa się na południe Chin

PEKIN – Dalsze gwałtowne obniżanie się temperatury powietrza spodziewane jest w północnych Chinach w ciągu najbliższych 3 dni. Front zimnego powietrza przesuwa się coraz bardziej na południe kraju, poinformowało dzisiaj Chińskie Narodowe Centrum Meteorologiczne.

Temperatura w północno-wschodnich China oraz w prowincji Shandong spadnie o około 16 stopni, w tym samym czasie w części centralnej kraju oraz na całym zachodzie kraju temperatury obniżą się o od 6 do 12 stopni Celsjusza w ciągu najbliższych 3 dni.

W powiecie Mohe, w prowincji Heilongjiang , najdalej położonej na północ części Chin, temperatura spadnie dzisiaj do minus 23 stopni.

W południowej Mongolii Wewnętrznej, w prowincjach Gansu, Qinghai oraz regionie autonomicznym Ningxia Hui przewiduje się poważne oblodzenia groźne dla trakcji elektrycznej oraz duże opady śniegu. Chińskie Narodowe Centrum Meteorologiczne ostrzega przed pojawieniem się bardzo silnych wiatrów i możliwością wystąpienia burz śnieżnych.


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button