Wiadomości

Gniew właściciela Lamborghini

QINGDAO – Pewien Chińczyk, właściciel Lamborghini Gallardo L140, postanowił wyrazić swoje niezadowolenie z obsługi w firmowym serwisie w dość nietypowy sposób. Wynajął grupę robotników, którzy publicznie, w formie kuriozalnego happeningu rozbili młotami auto warte bagatela 1,5 miliona złotych.Han Nan ogłosił w internecie, że postanowił zniszczyć samochód w chwili kiedy autoryzowany serwis  Lamborghini  zamiast usunąć zgłaszaną usterkę uszkodził samochód jeszcze bardziej, umywając ręce od odpowiedzialności za całą sytuację.

A ponieważ 15 marca to Światowy Dzień Praw Konsumenta Han zdecydował wybrać ten właśnie dzień na swoją “demonstrację”, aby dodać odwagi innym konsumentom lekceważonym przez producentów i dostawców towarów, które nie spełniają określonych oczekiwań.

Han sprowadził używane Lamborghini z Japonii we wrześniu zeszłego roku. Zgłosił awarię silnika u dealera tej marki w Qingdao w listopadzie. Dealer wskazał warsztat, w którym miano dokonać naprawy. Zakład ten nie poradził sobie z uruchomieniem silnika, co więcej, podczas prób usunięcia problemu pracownicy warsztatu uszkodzili zderzaki i podwozie sportowego samochodu. Reklamacja Hana w tej sprawie została odrzucona przez warsztat jak również przez dealera.

Rozgniewany właściciel postanowił więc dokonać spektakularnego aktu unicestwienia auta na oczach zaproszonych dziennikarzy. Cała akcja została sfilmowana i umieszczona w sieci, dzięki czemu o wydarzeniu mówią dzisiaj całe Chiny, odsuwając w cień nawet wydarzenia z Japonii.


Źródła: China Daily, Shanghai Daily, youtube.com

….

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button