Wiadomości

Hong Kong: kobiece tatuaże

HONG KONG – Króciutki film Eda Jonesa o łamaniu wielowiekowego tabu przez młode kobiety w Hong Kongu, które coraz częściej odwiedzają lokalnych mistrzów tatuażu i zdobią swoje ciało w sposób przez lata zastrzeżony wyłącznie dla mężczyzn.

Rzecz świetnie zrobiona technicznie, ale sam temat niezwykle ciekawy. Trzeba przecież pamiętać, że południowe Chiny to ojczyzna kolorowego tatuażu, a sztuka zdobienia ciała dotarła stąd najpierw do różnych zakątków Azji, na przykład Japonii, bu potem wraz z wilkami morskimi rozprzestrzenić się w całym zachodnim świecie. U nas w Europie tatuaż kojarzony był z ciemną stroną życia społecznego, z przestępcami i więźniami. W Hong Kongu był znakiem przynależności do triady, lub innej organizacji przestępczej. Dzisiaj ma znacznie mniej pejoratywny wydźwięk, jednak młode kobiety tatuujące się i pokazujące publicznie swoje tatuaże to ciągle widok szokujący dla wielu mieszkańców Hong Kongu należących do starszej generacji. Świat się zmienia, ot co…

 

.
Show More

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button