Wiadomości

HSBC: spadek poziomu produkcji w Chinach

W lipcu wskaźnik HSBC PMI Chińskiego Sektora Przemysłowego spadł po poziomu 49,3 z 50,1 w czerwcu, sygnalizując pierwsze od roku pogorszenie warunków w chińskim sektorze przemysłowym. Lipcowy odczyt jest jednocześnie najniższym wskazaniem od marca 2009 roku.


Komentując najnowsze dane PMI dla Chin, Hongbin Qu, główny ekonomista HSBC ds. Chin, powiedział:

"Finalnie odczyt HSBC PMI Chińskiego Sektora Przemysłowego ukształtował się na  poziomie  poniżej 50, niemniej jednak wyższym niż wskazywały na to dane wyprzedzające  publikację  tego  wskaźnika (China Flash PMI). Potwierdza to osłabienie   wzrostu   w   sektorze   przemysłowym  na  tle  kontynuowanego zacieśniania  polityki  pieniężnej i osłabienia popytu zewnętrznego. Obecny poziom  wskaźnika  PMI  jest  nadal  zgodny  z  12-13%  wzrostem  produkcji przemysłowej,  co  tworzy  dla Pekinu przestrzeń do kolejnych podwyżek stóp procentowych w trzecim kwartale w celu utrzymania inflacji w ryzach".
 

Źródło: HSBC Bank Polska S.A.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button