Wiadomości

Hu: naprzód do walki o stabilizację!

Prezydent Hu Jintao wezwał przedwczoraj urzędników do polepszania atmosfery w pracy i kontaktów z petentami oraz walki o łagodzenie napięć społecznych.

“Wprowadzanie innowacyjnych systemów zarządzania pomoże wyjść na przeciw potrzebom obywateli oraz tchnąć nieco życia w zastałą machinę biurokracyjną, a tym samym odzyskać zaufanie społeczne i wprowadzić do społeczeństwa nieco witalności”, mówił Hu podczas ceremonii otwarcia seminarium, na którym pojawiło się wielu urzędników państwowych z miast i wsi.

Hu, który jest również Sekretarzem Generalnym Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, podkreślił, że tego typu działania “pomogą podnieść jakość wykonywanych w urzędach usług oraz chronić interesy obywateli i promować sprawiedliwość społeczną, co z kolei pomoże załagodzić rozmaite niepokoje społeczne”.

“W tym celu należy respektować, ale i ulepszać obowiązujące w urzędach procedury wprowadzane przez Partię”, dodał.

Hu mówił również, że jest kwestią niezmiernie istotną, by zacząć od biur skarg i zażaleń oraz polepszenia sytuacji pracowników migrujących.

Ceremonia miała miejsce w Szkole Partyjnej Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, a przewodniczył jej wiceprezydent Xi Jinping.

m.p.

Źródło: China.org

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button