Wiadomości

Jonathan Lewis: Spojrzenie od środka 1/4

Film dokumentalny Jonathana Lewisa. Rzecz niezwykle ciekawa, pełna faktów i obrazów dla jednych oczywistych, dla innych z pewnością będących absolutnym zaskoczeniem. Dzięki wynalazkowi youtube mam możliwość zaprezentowania całego filmu z kilku kilkunastominutowych fragmentach.

Przygotowanie filmu zajęło Lewisowi około 5 lat. Głównie dlatego, że wszystkie zdjęcia zostały wykonane po uzyskaniu wszelkich oficjalnych zezwoleń na filmowanie. Mając na uwadze szczególnie ten detal (a wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach) widz może być zaskoczony wypowiedziami poszczególnych osób opisujących współczesne Chiny, jakże różne od tego powierzchownego, nieprawdziwego wizerunku pokutującego w powszechnej świadomości. Rzecz pokazywana była w polskiej telewizji w okolicach godziny 1 w nocy, gdzieś w środku tygodnia. Mam nadzieję, że u mnie film obejrzy więcej osób niż mogło zobaczyć w abonamentowej telewizji publicznej. Polecam!

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button