Wiadomości

Kara śmierci dla członków gangu

CHONGQING – Przywódca gangu a także jeden z głównych członków tej grupy przestępczej zostali straceni w niedzielę w Chongqing, w południowo-zachodnich Chinach, poinformował rzecznik prasowy miejscowego sądu.

Fan Qihang lat 40 był oskarżony o stworzenie i przewodzenie gangowi, morderstwo, nielegalny import oraz dystrybucję broni, handel narkotykami, prowadzenie nielegalnych interesów, łapownictwo, prowadzenie nielegalnego kasyna oraz nakłanianie do przyjmowania narkotyków przez osoby trzecie.

Wu Chuanjiang, lat 33, był oskarżony o uczestnictwo w gangu, morderstwo I handel narkotykami. 26 maja tego roku Ludowy Sąd Rejonowy w Chongqing odrzucił apelację od wyroku sądu pierwszego stopnia  wydanego 10 lutego na podstawie powyższych oskarżeń. Wyroki śmierci dla obu przestępców zostały potwierdzone i zaakceptowane przez Sąd Najwyższy Chińskiej Republiki Ludowej. Obaj skazani zostali zatrzymani wraz z 32 innymi członkami organizacji przestępczej w czerwcu 2009 w związku z morderstwem, które zainicjowało głośną kontr-akcje władz Chongqing, które wypowiedziały wojnę lokalnym gangom, które okryły Chongqing wątpliwą sławą.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button