Wiadomości

Klasowi klauni internetową sensacją

HANGZHOU – Dwaj studenci z Hangzhou w prowincji Zhejiang stali się sławni po tym, jak zamieszczono w internecie ich zdjęcie sprzed sześciu lat, na którym jeden z nich szczerzy w uśmiechu podobne do końskich zęby, a jego kolega gapi się w przestrzeń z wyciągniętą szyją.


Zhang Yong i Yu Zhenzhe mówią, że nie spodziewali się, że jedno stare zdjęcie wywoła takie zamieszanie wśród internautów. Dwaj dowcipnisie, dzisiaj studenci dwóch różnych uczelni w Hangzhou, znani są w internecie jako "Brat Zgon" i "Brat Wyszczerz".

Zdjęcie pojawiło się na jednym z chińskich mikroblogów 11 marca tego roku. Internauci wykonali w programach graficznych niezliczone ilości przeróbek popularnej fotografii, montując ją z kadrami z filmów fabularnych i rysunkowych. W internecie można znaleźć blisko 100 różnych zdjęć, wliczając wariant z tonącym Titanikiem w tle.

Dwaj studenci mówią, że nie czują się urażeni ani zawstydzeni swoją niespodziewaną popularnością.

"Nasze skrzynki pocztowe są przepełnione, tysiące internautów rejestruje się na naszych mikroblogach, to istne szaleństwo", powiedział uśmiechnięty charakterystycznie "Brat Wyszczerz".

"Brat Zgon" wgapiał się w mikrofon przez cztery minuty bez przerwy.


 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button