Wiadomości

Kobieta z Hangzhou sprzedaje swoje mleko online

Kobieta z Hangzhou w prowincji Zhejiang, która dwa miesiące temu urodziła synka, doszła do wniosku, że można nieźle zarobić sprzedając przez internet własne mleko.

Dziecko urodziło się w lutym, a gruczoły mlekowe kobiety produkują tyle mleka, że dziecko nie jest w stanie go wypić. Rezolutna matka stwierdziła więc, że nie godzi się marnować pokarmu i zdecydowała się wystawić zapakowane odpowiednio porcje na Taobao.com, chińskim odpowiedniku Allegro.

"Dziecko jest zawsze nakarmione, a w mojej zamrażarce brak już miejsca", powiedziała dziennikarzom  The Global Times. "Jeśli mogę w ten sposób komuś pomóc, to czemu nie?"

250 mililitrów mleka kosztuje 55 yuanów (niecałe 30 złotych). Kobieta zapewnia, że mleko jest w stu procentach naturalne i wysokiej jakości.

Sprzedaż przez internet idzie jak na razie słabo, ale wiele osób decyduje się na zaopatrzenie się w produkt, można by rzec, u samego źródła i przychodzi do kobiety do domu osobiście. "Sprzedaję co najmniej kilka porcji dziennie", mówi obrotna matka, po czym dodaje, że transport nie służy mleku, a więc zanim sprzeda kolejną porcję temu czy innemu klientowi upewnia się, że ten jest obywatelem Hangzhou.

Na pytanie czy mleko na pewno jest zdrowe kobieta pokazuje swoje dziecko, które od narodzin przybrało na wadze pięć kilogramów.

Zhou Xinxian, lekarz ze szpitala dla kobiet Uniwersytetu Zhejiang, powiedział, że mleko matki jest dla dzieci bardzo pożywne ale niebezpiecznie jest zaopatrywać się w nie przez internet ze względu na brak informacji odnośnie zdrowia matki.


Źródło: The Global Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button