NaukaWiadomości

Konferencja naukowa NEO AZJA V

Dalekowschodnie Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego ma przyjemność zaprosić na piątą już edycję ogólnopolskiej konferencji naukowej NEOAZJA. Nanjnowsza konferencja nosi tytuł "Różne oblicza nacjonalizmu w Azji" odbędzie się 9 kwietnia. Zapisy wyłącznie do najbliższej niedzieli 22 marca! Wstęp wolny.

Na świecie jest ponad 7 miliardów ludzi z czego ponad 57 procent stanowią mieszkańcy Azji. Nie należy jednak postrzegać tej czteromiliardowej masy jako jednolitej. Indie, Chiny czy Indonezja to jedne z wielu przykładów państw wieloetnicznych, w których nacjonalizm jest istotnym zjawiskiem społecznym. Jakie przybiera oblicza? W jaki sposób wpływa na życie jednostek? Czy i w jaki sposób może wpłynąć na resztę świata?

Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ zaprasza na V Konferencję NEOAzja pt. żne oblicza nacjonalizmu w Azji.

DATA: 9 kwietnia 2015r.

CZAS: od 10:00 do 18:00

MIEJSCE: sala konferencyjna Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie (wejście od ul. Oleandry 3)

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: do 22 marca 2015r.

Wykład otwierający konferencję zostanie poprowadzony przez Panią dr Joannę Wardęgę, wicedyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, autorkę książki Chiński nacjonalizm. Rekonstruowanie narodu w Chińskiej Republice Ludowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Wstęp WOLNY!

Bieżące informacje na FB: https://www.facebook.com/events/812766718786131/

Do pobrania:

Call for papers: http://tinyurl.com/pfu4oqa

Formularz zgłoszeniowy: http://tinyurl.com/l8l4k2q

Portal beta.chiny24.com z przyjemnością obejmują V edycję konferencji NEOAZJA swoim patronatem. W imieniu organizatorów ZAPRASZAMY!

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button