Wiadomości

Kontrowersyjny Han Han będzie pisał dla Timesa

Kontrowersyjny chiński dziennikarz, blogger i kierowca rajdowy Han Han, wydawca magazynu Party, który zakończył działalność po wydaniu pierwszego numeru w lipcu 2010, ma zamiar pisać dla New York Times.

Shen Haobo, szef największego chińskiego prywatnego wydawnictwa Beijing Motie Books, powiedział w zeszły poniedziałek, że Han poinformował go, że potwierdzono już rozpoczęcie rozmów z amerykańską gazetą.

Han będzie pisał po chińsku, a gazeta będzie publikować angielskie tłumaczenia jego artykułów.

Pierwszy artykuł kontrowersyjnego dziennikarza dotyczyć będzie Robin Li Yanhong, szefowej wyszukiwarki Baidu.

Han Han i inni popularni dziennikarze oskarżali Baidu o łamanie praw autorskich ponieważ umożliwiała ona nieodpłatne ściąganie ich tekstów z internetu.

Magazyn Party można było kupić za 16 yuanów i znajdowały się w nim eseje, wiersze oraz artykuły pisane przez chińskich dziennikarzy i ludzi kultury, takich jak np. reżyser Pang Ho-cheung.

Pierwszy numer rozszedł się w ilości 1,5 miliona egzemplarzy.

Han porusza w swoich artykułach delikatne sprawy społeczne w taki sposób, żeby nie narazić się władzom.

Wielu internautów przyznało, że chętnie zakupiłoby magazyn Hana i żałują, że nie będzie już wydawany. Wielu jest również ciekawych jego tekstów, które będą ukazywać się w New York Times.

New York Times milczy na temat całej sprawy.


Źródło: The Global Times

….

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button