Wiadomości

Korkom mówimy: nie!

PEKIN – Władze miasta wypowiedziały wojnę łamaniu przepisów drogowych oraz złym nawykom kierowców i wdrożyły zakrojony na pięć lat projekt, którego celem jest polepszenie sytuacji na ulicach Pekinu.

Na przestrzeni najbliższych lat policjanci będą surowiej karać za jazdę po pijanemu, przejeżdżanie na czerwonym świetle, parkowanie w miejscach niedozwolonych, jazdę bez ważnego prawa jazdy i inne przewinienia. W planie są także dotkliwsze kary za wymuszanie pierwszeństwa i przekraczanie dozwolonej prędkości.

Za 12 zdobytych punktów karnych kierowcy zostanie odebrane prawo jazdy i będzie on zmuszony do ponownego odbycia kursu.

“Chcemy, by obywatele również zaangażowali się w program i pomogli władzom uczynić ulice Pekinu bezpieczniejszymi”, powiedział Zhou Zhengyu, przedstawiciel władz miasta.

W mieście powstanie dodatkowo ponad 250 tysięcy nowych miejsc parkingowych, zwłaszcza w pobliżu budynków mieszkalnych, szpitali i szkół, a opłaty za parkowanie ulegną obniżeniu.

Plan jest kolejnym, po wprowadzonych niedawno loteriach na tablice rejestracyjne, sposobem na zmniejszenie liczby tworzących się codziennie w Pekinie korków ulicznych.

Źródło: China Daily


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button