Wiadomości

“Królewski ślub” w Nanjing, nowa moda?

PEKIN – Zainspirowana mającym odbyć się niebawem ślubem księcia Williama i Kate Middleton para zakochanych Chińczyków postanowiła zorganizować podobną ceremonię weselną – z zaprzęgniętą w konie karocą, strażnikami w szkarłatnych uniformach i wymyślnymi strojami.

23-letni pan młody, Wang Xueqian, zapłacił za zorganizowanie samej parady weselnej ponad 7600 dolarów. Państwo młodzi przejechali karetą od urzędu stanu cywilnego do sali balowej na czele uroczystej parady złożonej z 50 osób, 12 samochodów i dwóch koni.

Wang powiedział, że chciał wziąć ślub "z wykopem", a jego żonie bardzo spodobał się pomysł z karetą.

Organizator wesel z Nanjing, Hu Lu, powiedział, że "królewskie śluby" stają się w Chinach coraz bardziej popularne. W przyszłym miesiącu trzy kolejne pary zamówiły u niego ceremonie zorganizowane w ten sam sposób.

Parada młodej pary przebiegła bez niespodzianek. Wyjątek stanowił incydent kiedy to konie zaprzęgnięte do karety poniosły spłoszone przez wybuchy petard i ogni sztucznych, które są nieodłącznym elementem każdej chińskiej uroczystości. Konie nie zdążyły spowodować większych szkód, ponieważ zostały szybko uspokojone przez swoich opiekunów. To zdarzenie przyczyni się  niewątpliwie do powiększenia się listy par zainteresowanych usługami pana Hu.


Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button