Wiadomości

Letnia kanikuła w Chinach: tłoczno….

SUINING – Słynne chińskie Martwe Morze, czyli słone jezioro w miejscowości Suining w prowincji Syczuan stało się wielką atrakcją turystyczną dla ogromnych rzesz Chińczyków w czasie letniej kanikuły. Atrakcja to coraz mniej wątpliwa, ponieważ jezioro ma "ograniczone moce".

Jeśli komuś wydawało się, że polskie letnie kurorty takie jak Jastarnia, Rowy, Sopot, czy Międzyzdroje są w sezonie letnim miejscami zatłoczonymi polecam terapeutyczną wizytę w Suining. Terapia to nie tania, biorąc pod uwagę koszty podróży, ale z pewnością doskonale skuteczna. Wystarczy poprzebywać jakieś 15 minut wśród tysięcy ocierających się o siebie amatorów kąpieli w słonych wodach, aby raz na zawsze zrozumieć, że sierpniowy spacer gdyńskim Bulwarem Nadmorskim, lub przechadzka Monciakiem na Molo, to doznanie porównywalne z samotnym rejsem dookoła świata.

chiny, lato, leszek ślazyk, 2

Pobyt nad chińskim Martwym Morzem pozwoli również doświadczyć specyficznego rozumienia przez Chińczyków pojęcia egalitaryzmu. Tam, wzorem innych krajów hołdujących najlepszemu ze wszystkich ustrojów możemy zrozumieć, że wśród równych są równiejsi. W przypadku popularnego kąpieliska w Chinach równiejsi mogą nie tylko doświadczyć kontaktu z niezwykle słoną wodą, ale również sprawdzić swoje umiejętności pływackie w obecności tysięcy wlepionych w siebie oczu. Oczu należących do osobników pękających z zazdrości. No i o to chodzi, o to chodzi!

chiny, lato, leszek ślazyk, 3

Zatem nie ma co marudzić, tylko pakować walizy, worki żeglarskie i do Mikołajek, Morskiej Krynicy, Dębek, Juraty. Wszędzie tam przestrzeni tyle, że nawet rękami można pomachać bezpiecznie.

 

Źródło: China Daily, opracował: L.S.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button