Wiadomości

Liczba ofiar wybuchów w Fuzhou wzrosła do 4

FUZHOU – Jak pisaliśmy kilka dni temu w miejscowości Fuzhou doszło d 3 eksplozji ładunków wybuchowych podłożonych w bezpośredniej bliskości urzędów municypalnych. Dzisiaj zmarła 4 ofiara tych wybuchów. Wśród pozostałych zmarłych znajduje się sprawca zamachów.

Według informacji policji z Fuzhou zamachowcem okazał się być niejaki Qian Mingqi, bezrobotny 52 latek mieszkający w prowincji Fujian, który sam padł ofiarą trzeciej eksplozji. Powodem serii desperackich czynów miało być podobno rozżalenie Qiana niesprawiedliwością, której doznał od przedstawicieli władz prowincjonalnych w związku z przymusowym wysiedleniem z należącej do niego nieruchomości. South China Morning Post informuje, że tego typu incydenty są coraz częstszym zjawiskiem w Chinach. Coraz więcej osób doprowadzonych do desperacji wskutek problemów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, rozwścieczonych niesprawiedliwymi wyrokami sądu, lub krzywdzącymi decyzjami administracyjnymi organizuje różnego rodzaju zamachy z użyciem środków wybuchowych.

Sprawą niewyjaśnioną pozostaje jak Qian Mingqi działając samodzielnie był w stanie przeprowadzić aż 3 zamachy bombowe w 3 różnych oddalonych od siebie miejscach w tak krótkim czasie.


Źródło: SCMP

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button