Wiadomości

Ludowy Bank Chin: ryzyko handlowe w Libii minimlane

PEKIN – Bank of China, trzeci największy pożyczkodawca w kraju, poinformował, że targające Libią niepokoje nie wpłynęły znacząco na współpracę handlową Chin z Libią, oraz że ewentualne ryzyko handlowe z tym krajem jest pod kontrolą.

Bank of China nieustannie monitoruje sytuację biznesową w Libii i szacuje ewentualne straty, na które mogą być narażeni klienci tej instytucji. "Zapewniamy, że nasz bank przedsięwziął wszystkie niezbędne środki ostrożności, aby łagodzić wszelkie tego typu ryzyko", powiedział rzecznik banku Zhao Rong dziennikarzom Agencji Prasowej Xinhua.

Zhao powiedział również, że Bank of China uiścił zaliczki za zakontraktowane zlecenia i ubezpieczył się od ewentualnych perturbacji finansowych.

Według oficjalnych danych, Bank of China i dwa inne chińskie banki otrzymały z banków libijskich, Sahara Bank i Gumhoria Bank, wnioski o przedłużenie 11 listów gwarancyjnych na kwotę 497 milionów dolarów amerykańskich. Większość z nich miała stracić ważność w kwietniu, maju, lipcu i sierpniu tego roku.

Ministerstwo Gospodarki zobowiązało się pomóc władzom ustabilizować współpracę z Libią.

 

Źródło: The Global Times


Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button