Wiadomości

Mężczyzna po 8 transplantacjach powoli wraca do zdrowia

CHANGSHA – Mężczyzna, który przeszedł skomplikowaną operację przeszczepu ośmiu organów wewnętrznych dochodzi do zdrowia w jednym z chińskich szpitali.
Jest to drugi człowiek w Azji, który szczęśliwie przebył tyle zabiegów chirurgicznych w czasie 13 godzin. Pacjentowi wszczepiono nową trzustkę, śledzionę, dwunastnicę, jelita, żołądek. Operacje przeprowadzono w szpitalu w Changsha, w środkowochińskiej prowincji Hunan.
We wrześniu 38-letni mężczyzna cierpiący na zwykłe przeziębienie zaczął skarżyć się na ostre bóle brzucha. Opiekujący się nim lekarz zlecił badania specjalistyczne, które wykazały, że pacjent ten cierpi na wrotną zakrzepicę żylną i że konieczna jest operacja. Zabieg przeprowadzony został przez He Zhijuna, głównego chirurga Drugiego Szpitala w Xiangya Centralnego Uniwersytetu Chińskiego.
Operacja miała miejsce 31 grudnia. “Jest to bez wątpienia najbardziej złożony przypadek transplantologiczny w historii naszego szpitala. Tak kompleksową transplantację przeprowadziliśmy jak dotąd tylko jeden raz. Jesteśmy szczęśliwi, że wszystko poszło po naszej myśli”, powiedział He.

Szacowany koszt operacji to około 500,000 yuanów (niecałe 75,400 dolarów), ale pacjent, zgodnie z zamysłem nowego projektu opieki medycznej, nie zostanie obciążony kosztami, jako pacjent “eksperymentalny”.
Po dziesięciu dniach od operacji stan pacjenta jest stabilny. Mężczyzna może uż spożywać pokarmy w formie półpłynnej.
Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button