Wiadomości

Mężczyzna uszkodził sobie nerki lekami na przeziębienie

QINGDAO – U 54-letniego mieszkańca Qingdao w prowincji Shandong zdiagnozowano ostrą niewydolność nerek po tym, jak próbował wyleczyć zwykłe przeziębienie pięcioma różnymi lekarstwami.

Wang złapał zwykły katar około dwóch tygodni temu. Początkowo zażywał popularne w Chinach pigułki na przeziębienie, ale przestał, ponieważ stan jego zdrowia nie uległ poprawie. Doszedł do wniosku, że potrzebuje silniejszych leków, poszedł więc do apteki, kupił pięć różnych lekarstw i zażył wszystkie jednocześnie.

Efekt kuracji był odwrotny do zamierzonego. Następnego dnia Wang obudził się mocno spuchnięty, z mdłościami i bólami pleców. Rodzina wysłała go do szpitala, gdzie przeprowadzono serię rutynowych badań.

"Zażycie pięciu silnych leków na raz spowodowało ostrą niewydolność nerek, mniej więcej taką, jaką powoduje mocznica", powiedział dziennikarzom lekarz dyżurny.

Wang jest w stanie stabilnym, ale jego nerki uległy nieodwracalnemu uszkodzeniu.

Wang wciąż jest przeziębiony.
 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button