Wiadomości

Morderstwo z miłości w kampusie w Changsha

CHANGSHA – Mężczyzna nazwiskiem Wang zabił minionej niedzieli jedną ze studentek changshańskiego Central South University w prowincji Hunan, po czym próbował popełnić samobójstwo.

Ofiarą mordercy jest studentka drugiego roku studiów językowych. Jeden z wykładowców, który wolał pozostać anonimowy, powiedział dziennikarzom, że mężczyzna nie był studentem uniwersytetu i że skłonił swoją ofiarę do opuszczenia akademika podając się za kuriera.

"Byliśmy zszokowanie i zasmuceni, dziewczyna była wzorową studentką, zginęła tak nagle", dodał anonimowy wykładowca.

Rodzice ofiary dowiedzieli się o tragedii około godziny 11:00 w niedzielę, po czym niezwłocznie przybyli do Changsha.

Napastnika schwytano bezpośrednio po dokonaniu przez niego zabójstwa i niezwłocznie przewieziono do szpitala w celu opatrzenia ran szyi, klatki piersiowej i brzucha, które sam sobie zadał.

"Stan pacjenta jest stabilny, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo", dowiedzieli się dziennikarze od lekarza dyżurnego jednego z lokalnych szpitali.

Władze potwierdziły, że do tragedii doszło z powodów osobistych: ofiara i napastnik byli najprawdopodobniej w związku. Policja odmówiła udzielenia dokładniejszych informacji.

Źródło: The Global Times
Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button