Wiadomości

Nagie zdjęcia ślubne

SZANGHAJ – Stowarzyszenie przedsiębiorców związanych z branżą ślubną wezwało do zakazania popularnej wśród młodych mieszkańców dużych chińskich miast praktyki aranżowania nagich sesji fotograficznych świeżo poślubionych par.

Przedstawiciele tego stowarzyszenia twierdzą, że pozujący nago młodzi małżonkowie podważają swoją golizną powagę aktu zawarcia małżeństwa, a także godzą w wielowiekową tradycję instytucji małżeństwa. Dlatego też zarówno pary fotografujące się nago, jak również studia fotograficzne biorące udział w takim procederze powinny być karane z całą surowością.

W przeciwieństwie do zachodniego zwyczaju zdjęcia ślubne w Chinach nie są rodzajem dokumentu z ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego. Tutaj zdjęcia są aranżowane często na długo przed faktycznym dniem ślubu. Studia fotograficzne specjalizujące się w fotografii ślubnej to całe kombinaty kosmetyczno-fryzjersko-stylistyczno-kreacyjne, gdzie młoda para może poddać się całkowitej odmianie swojego codziennego wizerunku, by wystąpić w serii zdjęć w strojach tradycyjnych i zachodnich, w studio, jak również w plenerze. Studia twardo ze sobą konkurują, wymyślając nowe idee, z których jedną jest właśnie prowokacyjny pomysł zdjęć nago. Pomysł ku zgorszeniu starszego pokolenia przyjął się wśród młodych i budzi obecnie wiele emocji.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button