Wiadomości

Najpiękniejsze nogi w Chinach

Historia Kong Yansong jest absolutnie symboliczna dla młodej chińskiej generacji internetowej.

Zaczęła się ona w chwili kiedy kilka zdjęć Kong pojawiło się w internecie. Wkrótce zdjęcia te rozprzestrzeniły się na forach w Chinach, Singapurze, na Tajwanie i Hong Kongu, gdzie od kwietnia 2009 zaczęły funkcjonować pod hasłem: “Najpiękniejsze nogi w Chinach”.

Kiedy Kong Yansong, studentka akademii wychowania fizycznego, pracowała przy obsłudze olimpiady w Pekinie 2008 roku wiele osób zwróciło uwagę na jej niezwykle długie nogi. Ośmielona uwagami współpracowników postanowiła zamieścić serię swoich zdjęć na chińskim odpowiedniku Facebook’a, czyli na Renren (人人). Zdjęciom towarzyszyła informacja Kong, że jej nogi mają 117 centymetrów długości, ona sama zaś 176 centymetrów wzrostu.

Wielu internautów natychmiast uznało, że zdjęcia Kong są wynikiem użycia Photoshopa. Inni podejrzewali, że zdjęcia przedstawiają zdjęcia dobrej jakości manekina sklepowego, uważając, że niemożliwym jest aby żywa istota ludzka miała nogi jak “dwie bambusowe tyczki”. Bez względu na te opinie Kong Yansong stała się jedną z najczęściej poszukiwanych w internecie osób. Internautom zaimponował fakt, że dziewczyna niespecjalnie przywiązywała wagę do swojego wyglądu, uważając się za niezbyt atrakcyjną i odległą od chińskiego ideału piękna.

Wkrótce popularność w internecie przełożyła się na zmiany w życiu Kong Yansong. Jedna z największych chińskich agencji modelek zaproponowała jej współpracę. Kong zaczęła pojawiać się na okładkach chińskich magazynów, w reklamach prasowych, a także na największych imprezach handlowych Chin.

Kiedy kariera Kong Yansong zaczęła się intensywnie rozwijać odkryto, że Kong ma siostrę bliźniaczkę, studentkę medycyny na Stołecznym Uniwersytecie Medycznym w Pekinie. Yanzhu jest jeszcze wyższa i ma równie jak siostra niezwykle długie nogi.

Natychmiast zaproponowano siostrom udział w wielu sesjach fotograficznych.

W czasie Auto Show w Pekinie w maju tego roku obie długonogie bliźniaczki pokazały się się w przebraniach kierowców rajdowych, bez makijażu, z wyraźnymi śladami po trądziku i ospie na twarzach. Wielu osobom odwiedzającym targi samochodowe nogi obu sióstr nie wydawały się już tak długie jak dotychczas. Miłość chińskich internautów do Yansong i Yanzhu zgasła tak gwałtownie jak wybuchła rok wcześniej. Nawet kiedy do internetu dostały się zdjęcia obu sióstr z ich dowodów osobistych, które zgodnie z przepisami muszą być wykonane w specjalny sposób bez jakichkolwiek korekt, czy poprawek, internauci uznali, że zdjęcia zostały poddane obróbce elektronicznej. Chińskie bulwarówki zaczęły też intensywnie polować na siostry, aby ostatecznie obalić mit o ich urodzie. Póki co efekty polowań nie satysfakcjonują rozczarowanych internautów.

>

..

.

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button