Wiadomości

Największy rynek teleinformatyczny na świecie

SZANGHAJ – Liczba użytkowników telefonów w Chinach wzrosła z końcem sierpnia do astronomicznej liczby 1 miliarda 130 milionów – poinformował Yang Xueshan, wiceminister przemysłu i technologii informatycznych. Yang przekazał tą informację na forum telekomunikacyjnym w Szanghaju nie podając jednak szczegółowych informacji dotyczących liczby telefonów stacjonarnych oraz komórkowych składających się na tak imponującą sumę.

Jeśli jednak oprzeć się na informacjach podanych niedawno przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznych ogólna liczba użytkowników telefonów komórkowych w Chinach przekroczyła 805 milionów, resztę liczby ogólnej stanowią użytkownicy telefonów stacjonarnych.

Wiceminister Yang poinformował również, że liczba użytkowników internetu w Chinach przekroczyła z końcem lipca 420 milionów.

Ogólny przychód ze sprzedaży produktów elektronicznych i informatycznych w Chinach przekroczył w pierwszej połowie bieżącego roku sumę 2,8 TRYLIONA yuanów. Producenci oprogramowania wygenerowali przychód w tym samym czasie w wysokości 723,1 miliarda yuanów, o 29% wyższy niż w zeszłym roku.

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button