Wiadomości

Nauczycielka z 7 dyplomami i 8 latami praktyki “nie nadaje się”

Kobieta z siedmioma dyplomami na koncie, która stawiła się na rozmowę o pracę w jednym z chińskich liceów, usłyszała od potencjalnych pracodawców, że nie ma dostatecznego wykształcenia, by uczyć w szkole średniej.

34-letnia Wang Li, która w tym roku ukończy kolejny kierunek studiów, tym razem nauczycielskich, mieszka, pracuje i uczy się w prowincji Hubei. Pomimo 16 lat studiów akademickich i zdobycia siedmiu dyplomów na trzech różnych uniwersytetach, powiedziano jej, że nie ma kwalifikacji, by uczyć.

"Przez osiem lat praktyki w szkołach podstawowych i średnich uczyłam już łącznie ponad 8 tysięcy uczniów", powiedziała. "Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego odrzucono moją kandydaturę na stanowisko nauczyciela".

Lokalny urzędnik o nazwisku Cheng, który pracuje w centrum kształcenia nauczycieli w Hubei, powiedział, że osiągi Wang mają charakter akademicki, ale nie profesjonalny, a więc zgodnie z obowiązującymi przepisami szkoła nie może powierzyć jej stanowiska. 
Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button