Wiadomości

Hainan ponownie pod wodą

HAIKOU – Tysiące mieszkańców zostało ponownie ewakuowanych z rejonów zagrożonych powodzią w prowincji Hainan, poinformował lokalny urząd do walki ze skutkami zagrożeń naturalnych.

W powiecie Wancheng, w południowej części prowincji Hainan 15700 osób zostało odciętych od świata przez wezbrane ulewnymi deszczami wody. Służby rządowe oraz wojsko zostały zmobilizowane do pomocy w ewakuacji ludności z zagrożonych zalaniem terenów.

Po raz kolejny zamknięto wszystkie urzędy publiczne, sklepy i restauracje w mieście Qionghai, gdzie poziom wody na ulicach sięga powyżej kolan. Ponownie zalane zostały w tym rejonie pola, drogi, ponownie zostały zniszczone zasiewy ozimin.

Prognozy dla tego rejonu nie są pocieszajace. Silne opady deszczu spodziewane są przez co najmniej 2 kolejne dni. Tymczasem poziom 2 największych rzek prowincji Nandu i  Wanquan osiągnęły krytyczne poziomy zagrażając bezpieczeństwu między innymi ponad 500 ujeć wody pitnej.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button