Wiadomości

Niedźwiadki znalezione na polu herbaty

PEKIN – Pewien rolnik znalazł na swojej plantacji herbaty dwa maleńkie niedźwiadki. Miał zamiar – jak twierdzi – zaopiekować się nimi do momentu, gdy podrosną na tyle, by same przeżyć na wolności.


Jak podała w miniony czwartek Chińska Telewizja Centralna, rolnik usłyszał gaworzenie sympatycznych zwierzaków w trakcie zbierania liści herbacianych na swoim polu. Maluchy ukryte były pod jednym z herbacianych krzaków. Rolnik, którego imienia nie podano, zabrał je do domu nie zorientowawszy się, że to młode niedźwiedzie. Na szczęście dla tego człowieka maluchy zostały osierocone z niewiadomych przyczyn przez matkę. W przeciwnym razie dorosła niedźwiedzica stanęłaby w obronie swojego potomstwa, a to z pewnością nie skończyłoby się dobrze dla chińskiego rolnika.

Człowiek zabrawszy zwierzęta do domu karmił je mlekiem, ryżem i jajkami. Chciał zajmować się nimi tak długo, aż byłyby w stanie przeżyć samodzielnie. O sprawie dowiedzieli się przedstawiciele lokalnej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Zaopiekowali się niedźwiadkami profesjonalnie. Teraz zwierzaki mają rzeczywistą szansę na powrót na łono natury.

 

Źródło: China Daily


Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button