Wiadomości

Nowa farma wiatrowa w Xinjiang

XINJIANG – W ciągu najbliższych 5 lat powstanie nowa farma wiatrowa, zlokalizowana  w Hami w Autonomicznym Regionie Ujgurskim Xinjian. Ogólna moc tej farmy planowana jest na 10,8 milionów kilowatów.Dla porównania, obecnie zainstalowana w Hami farma jest w stanie wyprodukować 100 000 kilowatów rocznie.

W projekt zaangażowanych kilka firm, które niezależnie realizują budowy mniejszych jednostek mających w przyszłości złożyć się na jeden system wytwarzający energie elektryczną z siły wiatru. Zakłada się, że w okolicach Hami powstanie kompleks elektrowni wiatrowych, które będą wytwarzać 75 milionów kilowatów rocznie. Pozwoli to na zaspokojenie około 60% potrzeb energetycznych prowincji.

Projekt wybudowania farm wiatrowych w Xinjiang ma silne wsparcie władz centralnych, które pilnie poszukują źródeł energii uniezależnionych od węgla, który w tej chwili jest źródłem aż 70% energii zużywanej przez gospodarkę ChRL.

Według założeń Pekinu do roku 2020 w prowincji Xinjiang elektrownie wiatrowe mają dostarczać rocznie 90 milionów kilowatów.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button