Wiadomości

Nowoczesny eksport – wyzwanie najbliższej przyszłości

Chiński rząd zrobi wszystko w celu pobudzenia nisko emisyjnego oraz “zielonego” przemysłu, powiedział wysokiej rangi urzędnik państwowy.

Gao Hucheng, chiński wiceminister handlu, oświadczył na forum energetycznym w Taiyuan (prowincja Shanxi), że Chiny stały się jednym z największych eksporterów na świecie. Jednak jest to eksport pozostający pod względem technologicznym na dalekim końcu globalnego łańcucha dostaw.

Chiński eksport przez ostatnie dekady urósł dzięki niskim kosztom pracy, energii oraz zasobów.

Strategia na kolejne lata zmusza Chiny do włożenia większego wysiłku w produkcję wysokiej jakości produktów oraz poprawę ich jakości dzięki nisko emisyjnym i “zielonym” technologiom, aby zwiększyć udział produktów ekologicznych w eksporcie.

Chińczycy zamierzają promować producentów produktów przyjaznych środowisku oraz firm rozwijających energooszczędne technologie, aby pomóc im zaistnieć na globalnym rynku. Dodatkowo w strategii rozwoju eksportu tego typu  przewidziane jest wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw inwestujących po za granicami kraju – oświadczył Gao Hucheng nie zdradzając żadnych szczegółów.

Źródło: Xinhua News Agency

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button