Wiadomości

Odszkodowanie dla ofiar pożaru

SZANGHAJ – Zgodnie z informacją przedstawicieli władz municypalnych Szanghaju rodziny ofiar pożaru, który wybuchł w zeszły poniedziałek w domu mieszkalnym w dystrykcie Jing’an otrzymają wysokie odszkodowania.Za każdą ofiarę śmiertelną, która poniosła śmierć w wyniku pożaru, rodziny otrzymają 960 000 yuanów odszkodowania (145 000 dolarów). Każda z 71 osób rannych i poparzonych w wyniku tego samego pożaru jak również osoby, które wyszły z katastrofy bez szwanku, ale utraciły cały swój majątek, otrzymają odszkodowania i kompensacje zgodne z aktualnymi cenami rynkowymi. Wszyscy poszkodowani z tej grupy otrzymają listę pewnych produktów (zapewne chodzi o artykuły wyposażenia wnętrz, odzież, etc.), z których będą mogli wybrać rzeczy im potrzebne. Osoby te będą mogły rozpocząć również rozmowy na temat zakupu nieruchomości (w zamian utraconych) od osób trzecich. Problem z powrotem do mieszkań nie dotyczy wyłącznie mieszkańców wieżowca, który spłonął. Dwa sąsiadujące apartamentowce były remontowane przez tą samą ekipę, która spowodowała pożar. W związku z tym, że jedną z głównych przyczyn skali pożaru były łatwopalne materiały budowlane używane przez tych ludzi, specjalna komisja musi zbadać oba sąsiadujące z miejscem katastrofy budynki, aby stwierdzić, czy powrót mieszkańców do tych domów jest bezpieczny. W przeciwnym wypadku oba budynki muszą zostać poddane generalnemu remontowi, co z pewnością potrwa bardzo długo.

Pogorzelcy oraz mieszkańcy obu sąsiednich budynków przebywają tymczasowo w okolicznych hotelach na koszt zarządu dzielnicy.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button