NaukaWiadomości

Ogólnopolska Konferencja Naukowa NEOAzja

 

W imieniu Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego przypominamy: Jutro upływa termin zgłoszeń na Konferencję NEOAzja!

W związku z organizacją kolejnej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej NEOAzja przez Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów, doktorantów, a także pracowników naukowych do czynnego oraz biernego udziału w Konferencji.

Ideą konferencji jest dyskusja nad ruchami migracyjnymi na terenie kontynentu azjatyckiego, zarówno tymi wewnątrz krajów, jak i międzynarodowymi. Obecnie, powodami migracji są między innymi kryzysy ekonomiczne, społeczne i polityczne, globalizacja oraz prześladowania o wielorakim podłożu. Ruchy te owocują w postaci zmian społeczno-demograficznych, kulturowych i ekonomicznych. Związanych jest z nimi również wiele zjawisk takich jak wzrost przestępczości czy problemy z aklimatyzacją.

Czoła tym problemom muszą stawić nie tylko sami migrujący, wśród których są przedstawiciele wszystkich klas społecznych, ale także członkowie społeczeństw przyjmujących migrantów.

Celem konferencji jest naukowe, pozbawione stereotypizacji i uproszczeń naukowe ujęcie problemu.

Zachęcamy do zapoznania się z Call for Papers i stroną wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1718228471751243/ oraz nadsyłania zgłoszeń (do 22 kwietnia!)

 

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button