Wiadomości

Ograniczenia na rynku nieruchomości

SZANGHAJ – Władze municypalne Szanghaju wydały zarządzenie mające na celu ograniczenie możliwości kupowania nieruchomości w tym mieście do jednej nowej nieruchomości na rodzinę mieszkającą w tej metropolii.  Wydane zarządzenie ma na celu powstrzymanie spekulacji na rynku mieszkań w Szanghaju. Zainteresowanie inwestycjami w ten sektor gospodarki w Chinach skutkuje wzrostami cen o 20-30% rok do roku. Specjaliści ostrzegają, że rynek nieruchomości w Chinach jest gigantyczną bańką, a ceny obowiązujące w dużych miastach, ceny które ciągle rosną, już dawno przekroczyły pułapy realnych wartości.

Przepisy wprowadzone w Szanghaju odpowiadają tym wprowadzonym już wcześniej w Pekinie i Shenzhen. Są elementem nowej polityki Pekinu dotyczącej kredytowania nowych nieruchomości wprowadzanej sukcesywnie przez władze centralne dla schłodzenia koniunktury na tym rynku.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button