Wiadomości

Opinia publiczna wstawia się za morderczynią własnych dzieci

GUANGZHOU – Ponad 1000 osób podpisało się pod petycją mającą na celu złagodzenie kary dla 37-letniej Han Qunfeng, która najpierw odurzyła dwóch swoich niepełnosprawnych synów pigułkami nasennymi, a potem utopiła obu  chłopców w wannie w listopadzie zeszłego roku.

Obaj synowie cierpieli na porażenie mózgowe i paraliż. W chwili śmierci mieli po 13 lat.

Matka, była pracowniczka jednego z banków w Dongguan w prowincji Guangdong, przebrała martwe dzieci w piżamy i położyła do łóżek, po czym próbowała się otruć mieszanką pestycydów i trutki na szczury. Próba samobójcza nie powiodła się, kobieta zwróciła szkodliwe substancje i wkrótce wylądowała w szpitalu.

W czasie przesłuchania Han powiedziała, że "nie chciała zabić swoich dzieci, ale nie widziała dla nich żadnej nadziei i chciała pomóc im w spokoju opuścić ten świat".

Dzieci leczono w kilku szpitalach w Guangzhou i Dongguan. Han dwa lata temu zrezygnowała z pracy, aby poświęcić się opiece nad chorymi bliźniakami i wkrótce popadła wraz z mężem w poważne problemy finansowe. Rodzice nie zwrócili się do władz o przyznanie ich synom statusu niepełnosprawnych, który umożliwiałby otrzymanie zwrotu kosztów leczenia.

Huang, mąż oskarżonej, powiedział, że "nigdy by nie pomyślał, że żona zabije ich dzieci, ale wybacza jej i rozumie ją".

Rodzina i sąsiedzi rodziny wystosowali list do sądu o złagodzenie kary dla matki dzieci. Sąd obiecał dokładnie rozpatrzeć sprawę z całą należytą ostrożnością.

"Otrzymaliśmy list i rozumiemy położenie oskarżonej oraz wstawiennictwo jej bliskich, ale nie zapominajmy, że chodzi tutaj o podwójne morderstwo", powiedział sędzia dziennikarzom agencji prasowej Xinhua.

Zheng Ming, prawnik z Guangdong, powiedział jednak, że nie jest to typowa sprawa o morderstwo i że najprawdopodobniej kara będzie złagodzona. "Próba samobójcza jest dowodem na to, że motywem oskarżonej nie było jedynie uniknięcie presji, która wynikała z trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej. Sąd z pewnością weźmie to pod uwagę".

 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button