Wiadomości

Pensja minimalna bez wpływu na rynek pracy w Hong Kongu

HONG KONG – Wprowadzenie przepisu dotyczącego pensji minimalnej w Hong Kongu nie odbiło się w żaden sposób na ilości miejsc pracy oraz zatrudnień, poinformował Matthew Cheung, Sekretarz ds. Zatrudnienia i Pomocy Społecznej.

Cheung powiedział, że sporządzony po wprowadzeniu nowych przepisów wykaz wolnych miejsc pracy wskazuje na to, że ich liczba oraz liczba kandydatów na te wakaty pozostała w Hong Kongu bez zmian.

"W sektorze prywatnym dzienna ilość dostępnych miejsc pracy wynosi średnio około 3000, a w miniony wtorek otrzymaliśmy informacje o rekordowej liczbie 4170 miejsc", dodał.

W zeszłym tygodniu władze przeprowadziły 863 inspekcje zakładów pracy. Okazało się, że tylko 14 pracowników nie miało pewności czy nie otrzymują mniejszego wynagrodzenia, niż to przewiduje ustawa.

Inspektorzy wyjaśniali pracownikom kontrolowanych firm znaczenie nowych przepisów oraz upewniali się, że pracodawcy przestrzegają przysługujących pracownikom praw dotyczących minimalnego wynagrodzenia.

Źródło: China Daily

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button