Wiadomości

Pierwszy śnieg w Pekinie

PEKIN – Pierwszy raz tej zimy w Pekinie spadł śnieg. Zaczął padać wczoraj i padał przez cały dzisiejszy poranek. Stolica czekała na pierwszy śnieg najdłużej w 60 letniej historii odnotowywania zdarzeń meteorologicznych w tym mieście. Wczoraj wieczorem przerwany został zatem 108 dniowy okres bez opadów.

Wczorajsze i dzisiejsze opady nie są w stanie poprawić obecnej sytuacji całego regionu trapionego suszą najgorszą bodaj od 200 lat. Według informacji pekińskich meteorologów sumaryczne opady dnia wczorajszego i dzisiejszego nie przekroczyły 1 milimetra. To prawdziwa kropla w morzu potrzeb. Dlatego też wczoraj uaktywniło swoje działania pekińskie biuro do spraw wywoływania sztucznych opadów, za sprawą którego wystrzelono w zachmurzone niebo nad Pekinem 759 rakiet z prętami zawierającymi związki srebra intensyfikujące naturalne opady. Dzięki tym wysiłkom śnieg spadł na dystrykty i powiaty Miyun, Mentougou, Yanqing, Haidian, Pinggu, Changping, Shijingshan, Fangshan oraz Huairou.

Opady śniegu miały nieznaczny wpływ na pogorszenie się warunków do jazdy samochodami w mieście, które i tak cierpi na permanentne korki. Pekińskie lotnisko działało bez zakłóceń.

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button