Wiadomości

Pijany kierowca pogryzł policjanta

TAIYUAN – Pijany kierowca pogryzł policjanta, ponieważ nie chciał dmuchnąć w alkomat, podała wczoraj lokalna policja.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Taiyuan. Kiedy kierowca imieniem Hao w końcu się uspokoił i dmuchnął w alkomat, okazało się, że w 100 mililitrach krwi znajdują się 102 miligramy alkoholu. Dopuszczalna w Chinach ilość to 80 miligramów.

W poniedziałek rano policjanci zauważyli, że jeden z uczestników ruchu łamie przepisy ruchu drogowego. Jego samochód nieustannie najeżdżał na linie ciągłe i raz przejechał na czerwonym świetle.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że jego kierowca ma nieważne prawo jazdy. Po krótkiej awanturze kierowca poradził policjantom, gdzie powinni sobie włożyć jego nieważne prawo jazdy, po czym przypuścił atak na jednego z nich i ugryzł go w rękę. Kiedy jego partner poprosił o posiłki przez interkom, rozjuszony kierowca rzucił się na niego i zaczął dusić.

Starcie trwało dobre 20 minut i zakończyło się po przybyciu wsparcia.

Hao to pierwszy kierowca, którego złapano w Taiyuan od czasu, gdy wprowadzono nowe przepisy antyalkoholowe. Zgodnie z brzmieniem wprowadzonej w niedzielę ustawy, pijanym kierowcom grozi odebranie prawa jazdy, o które mogą się starać dopiero po upływie 5 lat, oraz sześć miesięcy aresztu.

Hao, z zupełnie zrozumiałych względów, grozi obecnie kara nieco surowsza.


Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button