Wiadomości

Płace w Guangdong wzrosną o 18.6%

GUANGZHOU – W niedługim czasie po ogłoszeniu decyzji o podniesieniu minimalnego poziomu wynagrodzeń w maju 2010 chińska prowincja Guangdong ponownie zdecydowała podwyższyć pensje minimalne z dnie 1 marca 2011.

Prowincjonalny rząd Guangdong ogłosił ” Okólnik dotyczący korekty standardu minimalnych wynagrodzeń pracowników przedsiębiorstw w prowincji Guangdong” 18 stycznia. Okólnik przedstawia w liczbach płace minimalne dla różnych miast, powiatów  okręgów, jak również instruuje prfektury oraz inne jednostki administracyjne w prowincji do przekazania wytycznych okólnika wszystkim podmiotom gospodarczym w prowincji w ciągu 15 dni od jego ogłoszenia.

Minima określone w okólniku rządowym są następujące::

Tak więc najniższe pensje będą w prowincji Guangdong osiągały sumy od 850 do 1300 yuanów miesięcznie, stawki godzinowe nie będą mogły być niższe niż od 8,3 do 12,5 yuana.

Nowe przepisy powodują, że od 1 marca pensje w głównych branżach w prowincji Guangdong (odzież, obuwie, zabawki, elektronika) wzrosną o 18,6%, co nie pozostanie bez wpływu na ceny tamtejszych produktów. Czeka nas kolejna podwyżka cen najpopularniejszych importowanych towarów.

Źródło: China Briefing, opracował: l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button