Wiadomości

Policja: podpalenie przyczyną pożaru hotelu w Jilin

Wstępne śledztwo w sprawie pożaru hotelu w prowincji Jilin, w którym zginęło 10 osób, a rannych zostało 35, wykazało, że przyczyną tragedii było podpalenie.

Policja zabezpieczyła materiały dowodowe i kontynuuje śledztwo.

Pożar wybuchł około godziny 3:30 rano w mieście Tonghua w prowincji Jilin, w budynku, w którym mieścił się hotel sieci Home Inns, największej w Chinach firmy hotelowej. W siedmiopiętrowym budynku znajdowała się również restauracja i bar karaoke. Home Inns to sieć 818 hoteli w całych Chinach. Firma od października 2006 notowana jest na amerykańskiej giełdzie Nasdaq Stock Market.

Zgodnie z danymi policji, pożar wybuchł na klatce schodowej w wyniku podpalenia, a ogień szybko rozprzestrzenił się na pierwsze i drugie piętro, gdzie mieściła się restauracja i bar karaoke. Ciężki trujący dym przedostał się błyskawicznie na wyższe kondygnacje gdzie znajdowały się pokoje hotelowe. Tam właśnie śmierć poniosły wszystkie śmiertelne ofiary pożaru. Wszystkie  ofiary zmarły w wyniku zaczadzenia.

Policja prowadzi intensywne śledztwo aby ustalić sprawcę podpalenia i motywy jego czynu.
 

Źródło: The Globa Times

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button