Wiadomości

Policja przechwytuje 80 kg amfetaminy

KUNMING – Chińska policja w prowincji Yunnan schwytała dwóch przemytników narkotyków i skonfiskowała 82,1 kg amfetaminy. Narkotyki znaleziono w opuszczonym samochodzie, który stał przy drodze do Yuxi, powiedział dziennikarzom rzecznik Biura Bezpieczeństwa Publicznego. Dwóch przemytników, którzy porzucili samochód w celu uniknięcia schwytania zostało aresztowanych.

Dwaj mężczyźni, Wu Huipeng (41) i Lu Huaxiong (46), wyjawili policji, że zostali wynajęci przez dilera narkotyków z prowincji Hunan i że ich zadaniem było przerzucić ładunek z Myanmaru do Hunan. Na odcinku trasy wiodącym przez prowincję Yunnan miało im pomóc dwóch łączników, których poszukuje obecnie policja.

Chińska Republika Ludowa jest dla szefów światowego narko-biznesu coraz bardziej interesującym rynkiem. Wprawdzie handel narkotykami można w Chinach przypłacić głową, ale głów chętnych podjęcia ryzyka dla zarobienia dużych pieniędzy jest tam wystarczająco dużo. A długość granic zachodnich Chin i wiele niezwykle trudnych do nadzorowania ich odcinków tylko sprzyja uruchamianiu nowych szlaków narkotykowych z krajów Złotego Trójkąta do Państwa Środka pełnego potencjalnych klientów zainteresowanych nie tylko klasycznymi używkami, ale również osiągnięciami chemii XX i XXI wieku.

l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button