Wiadomości

Pomoc dla prowincji Yunnan

PEKIN – Chińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wysłało w dniu dzisiejszym dalsze 10 000 koców oraz 10 000 pikowanych kurtek do południowo-zachodniej prowincji Yunnan, aby pomóc tamtejszej ludności z obszarów wiejskich dotkniętej niezwykłymi jak na południe Chin mrozami.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo zadecydowało również o wysłaniu 6 000 namiotów, 130 000 pikowanych ocieplanych kurtek oraz 130 000 koców do prowincji Hunan, Sichuan, Guizhou, wspomnianej już Yunnan, a także okręgu municypalnego i Autonomicznego Regionu Guangxi Zhuang na południu Chin.

Ostatnie raporty otrzymane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ChRL informują o dwóch ofiarach śmiertelnych chłodów w południowych prowincjach oraz aż o 233 000 osób zmuszonych administracyjnie do ewakuacji ze swoich domów w związku z niezwykle jak na ten rejon Chin niskimi temperaturami grożącymi ludziom nie przywykłym i nie przyzwyczajonym do tego typu sytuacji śmiercią z powodu wychłodzenia podczas snu. Bezpośrednie straty związane z  niskimi temperaturami doświadczanymi na południu Chin oblicza się w tej chwili na kwotę 7,7 miliarda yuanów (3,9 miliarda złotych).


Źródło: beta.chiny24.com, opracował: l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button