Wiadomości

Potteromania w Chinach

PEKIN – Fani Harry'ego Pottera z Chin czekać będą na premierę ostatniego z serii filmów o przygodach młodego czarodzieja do sierpnia tego roku (o kilka miesięcy dłużej, niż sympatycy twórczości J. K. Rowling w Europie czy Ameryce) , ale za to uzyskają możliwość odbycia rozmowy online z aktorką Emmą Watson, odtwórczynią roli Hermiony Granger.

W przeciągu zaledwie sześciu godzin od utworzenia przez gwiazdę konta na portalu społecznościowym Weibo (chińskim odpowiedniku Facebooka czy Twittera) zarejestrowało się na nim blisko 30 tysięcy fanów.

"Fani serii o Harrym Potterze już teraz umawiają się za pomocą internetu na wspólne obejrzenie najnowszego filmu, kiedy tylko ten wejdzie do kin", powiedział dziennikarzom Zhu Sinan, 24-letni moderator największego w Chinach forum poświęconemu twórczości Rowling.

Harry Potter jest w Chinach bardzo popularny. Odbiorcami książek, filmów oraz nieprzebranej masy związanych z universum Pottera gadżetów jest głównie pokolenie Chińczyków urodzone w latach 90-tych.

Potteromania w Chinach

Zhu porozumiał się z firmą UME Cineplex, która będzie głównym dystrybutorem filmu na terenie Chin, i wywalczył dla użytkowników forum zniżki na bilety kinowe. Fani zorganizują również serię eventów mających na celu rozpromowanie drugiej części "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci" w kraju. Sympatycy czarodzieja pojawią się na seansach w kostiumach i z własnoręcznie wykonanymi różdżkami i innymi magicznymi akcesoriami.

 

Źródło: China Daily

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button