Wiadomości

Pożar w Wólce Kosowskiej

WARSZAWA – Zgodnie z informacją opublikowaną przez Alert24 w chińskim centrum handlowym w Wólce Kosowskiej wybuchł  poważny w swoich rozmiarach pożar:

"Trwa potężny pożar w Wólce Kosowskiej. Płoną hale magazynowe centrum handlowego. Na miejscu jest 26 jednostek straży pożarnej z Warszawy, Pruszkowa i Piaseczna.

– Płoną chińskie hale magazynowe k. Wólki Kosowskiej – taką informację otrzymaliśmy na Alert24. Centrum handlowe w podwarszawskiej miejscowości mieści kilkaset małych firm, głównie z Turcji i Chin.

– Płonie hala magazynowo – biurowa wielkości ok. 10 tysięcy metrów kwadratowych – poinformował nas dyżurny warszawskiej straży pożarnej. Na miejscu jest, lub dojeżdża, 26 jednostek straży pożarnej z Warszawy, Pruszkowa i Piaseczna.

– Część magazynowa jest w takim stopniu objęta pożarem, że raczej nie da się jej już uratować. Działania strażaków skoncentrowane są na obronie części biurowej. Na ten moment mamy informacje, że nie ma osób poszkodowanych – powiedział Dariusz Osucha, rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej."


Hmmmm…… Przypomina mi się pewna scena ze znakomitego filmu Andrzeja Wajdy p.t. "Ziemia obiecana". Czyżby podwarszawscy Chińczycy obejrzeli ten film i zainspirowani tą szczególną sceną znaleźli rozwiązanie problemu poprawy lichej kondycji finansowej branży tekstylnej? Mam wrażenie, że i owszem….

Żródło: Alert24

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button