Wiadomości

Premier Wen Jiabao odwiedzi Indonezję

PEKIN – "Wizyta premiera Wena Jiabao w Indonezji pomoże zacieśnić więzy dyplomatyczne pomiędzy dwoma krajami", powiedział we czwartek Hu Zhengyue, wyższy urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych ChRL.


Wizyta odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia i będzie drugim punktem podróży premiera po Azji, podczas której odwiedzi również Malezję.

Premier spotka się z prezydentem Indonezji Susilem Bambangiem Yudhoyono i wygłosi przemówienie na zorganizowanym specjalnie z tej okazji spotkaniu.

Premier Wen będzie rozmawiał z władzami Indonezji o sprawach takich jak pogłębienie współpracy gospodarczej i ekonomicznej oraz wymiany kulturowej.

Podczas wizyty podpisane zostaną umowy handlowe w zakresie technologii przemysłowych, edukacji, turystyki i bankowości.

Chiny i Indonezja nawiązały współprace handlową i ekonomiczną w roku 2005, a w 2010 roku wzajemne obroty w ramach tej współpracy przekroczyły kwotę 42 miliardów dolarów.

W 2009 zakończona została budowa mostu Suramadu, który łączy należącą do Indonezji Jawę z wyspą Madura. Budowa mostu sfinansowana została przez rządy Chin i Indonezji.


 

Źródło: China Daily

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button