Wiadomości

Przedszkolanka aresztowana za oparzenie 7 dzieci żelazkiem

NANJING – Przedszkolanka, która celowo poparzyła 7 dzieci gorącym żelazkiem została aresztowana tymczasowo na 10 dni. Nauczycielka została już zwolniona dyscyplinarnie, a wyjaśnieniem sprawy zajmuje się intensywnie lokalna policja. 30 letnia przedszkolanka zatrudniona w przedszkolu Banqiao w mieście Xinghua twierdzi, że nie zdawała sobie sprawy, że żelazko było jeszcze gorące kiedy użyła go do zdyscyplinowania pozostających pod jej opieką dzieci. W efekcie “dyscyplinowania” 7 dzieci ma poparzone policzki.Według informacji lokalnych służb medycznych oparzenia są niezbyt głębokie, dlatego też powinny zniknąć w ciągu 2 tygodni nie zostawiając żadnych śladów.

Przedszkolanka zatrzymana na 10 dni została dodatkowo ukarana grzywną w wysokości 500 yuanów. Właściciel przedszkola przeprosił publicznie wszystkich rodziców za incydent, który miał miejsce w należącej do niego placówce. Poinformował również,że nauczycielka została zwolniona dyscyplinarnie ze skutkiem natychmiastowym.

Z 7 dzieci 2 pozostaje jeszcze pod opieką lekarzy. Pozostałe wróciły do domów. Rodzice 1 dziecka postanowili zrezygnować z usług przedszkola, w którym doszło do incydentu.

.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button