Wiadomości

Rok Królika

Wraz z nadejściem północy, na przełomie 2 i 3 lutego rozpoczął się Chiński Nowy Rok. Rok Królika. Dla osób przywiązanych do chińskiej tradycji to dobry, długo wyczekiwany omen. Po Roku Tygrysa, pełnym gwałtowności, cierpienia, nieoczekiwanych ciosów ze strony fortuny nadchodzi czas, który według chińskiego kalendarza jest okresem ciszy i spokoju, tak bardzo potrzebnego do wylizania się z niedawno zadanych przez życie ran.

.

.

Osoby urodzone w Roku Królika są szczęśliwcami, ponieważ Królik to jeden z najszczęśliwszych znaków w całym chińskim horoskopie. Królik, lub Zając jak nazywa się go w mitologii chińskiej, jest symbolem długowieczności. Kiedy my, ludzie Zachodu, patrzymy na Księżyc widzimy srebrną tarczę z z nieregularnymi plamami kraterów. Przychodzi nam do głowy co najwyżej opowieść o Twardowskim. Chińczycy patrząc na Księżyc w pełni widzą na jego tarczy  Księżycowego Zająca stojącego u stóp skały pod drzewem cynamonowca, trzymającego w ręce flakon z eliksirem nieśmiertelności.

Kto urodził się w roku Królika, ten jest uprzejmy i wrażliwy.
Nie lubi pośpiechu, gwaru i niepotrzebnego zamieszania. Do wszystkich spraw stara się podchodzić ze spokojem i dystansem. Opinie innych ludzi są dla niego ważne i zwykle stara się brać je pod uwagę.

K rólik pragnie żyć w bezpiecznym i miłym świecie. Jest elegancki, subtelny i dobrze wychowany. Stara się odpowiednio wcześnie zapobiegać konfliktom i problemom. Jest systematyczny i pracowity, szybko zdobywa zaufanie i sympatię różnych ważnych osób.
Nie jest jednak przesadnie ambitny, a kariera i zaszczyty nie są dla niego w życiu najważniejsze.

K rólik w miarę możliwości unika osób nieprzyjemnych i agresywnych, dba o dobre samopoczucie wszystkich swoich bliskich i przyjaciół.
Ma pogodny charakter i sympatyczne usposobienie. Królik nie lubi ryzyka
i niespodzianek. W razie otwartego konfliktu (co przydarza mu się rzadko) stara się grać na zwłokę lub podejmuje zakulisowe działania. Uważa, że ludzie powinni sami o sobie decydować i dopóki może, to nie miesza się w cudze sprawy. Potrafi zrozumieć i uszanować uczucia innych ludzi, choć jego prywatne poglądy są bardziej konserwatywne.

W pracy Królik woli być na drugim miejscu i wcale nie chce ponosić odpowiedzialności za działania innych ludzi. Nie podejmuje się też trudnych spraw, do których nie jest należycie przygotowany. Łatwo go zniechęcić, a nawet urazić. Królik z wiekiem nabiera jednak pewności siebie i uczy się wykorzystywać wszystkie swoje talenty.

K rólik zwykle obdarzony jest wyobraźnią i intuicją, a nawet darem przewidywania przyszłości. Ma talent artystyczny i potrafi delikatnie wpływać na innych. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które związane są z medycyną, sztuką i architekturą.

W miłości szuka przede wszystkim zaufania i czułości. Nie lubi się zwierzać, chroni się przed zazdrośnikami i plotkarzami. Jego uczucia są szczere, choć czasem obawia się mówić wprost o tym, czego naprawdę potrzebuje. Królik bardzo dba, aby jego dom był piękny i wygodnie urządzony.

K róliki są delikatne, a jednak bardzo wytrzymałe. Aby zachować wewnętrzną równowagę potrzebują zdrowej diety, dobrych kosmetyków
i pięknego otoczenia. Przestraszone, nie zadbane Króliki marnieją w oczach i zaczynają cierpieć na choroby o podłożu psychosomatycznym.

Zaletą Królika jest pogoda ducha i dobry smak.

Wadą bywa niechęć do zajęcia jednoznacznego stanowiska i “polityczna poprawność”, którą stara się zachować w każdej życiowej sytuacji.

Źródło: beta.chiny24.com, opracował: l.s.

Twierdza Chiny Twierdza Chiny

Leszek Ślazyk

(rocznik 1967), politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com.

Related Articles

Back to top button